Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- SÖZLESMENIN TARAFLARI 
SATICI : ENERSEL SERVİS ISITMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Hıdırağa Mahallesi Sait Güngör Sk. No:8/1A Çorlu/Tekirdağ
Telefon: 0532 373 9977- 0282 654 4883
Web Adresi: www.brulorparcasi.com E-posta : orcunsabaz@gmail.com

ALICI 
Adı/Soyadı Varsa Ünvanı: %musteri_adi%
Adresi : %musteri_adresi%
Telefon: %musteri_telefon%,
E-posta: %musteri_mail%

MADDE 2- SÖZLESMENIN KONUSU: Is bu sözleşmenin konusu, Alicinin Satıcıya ait www.brulorparcasi.com web sitesinden elektronik ortamda veya 0532 373 9977- 0282 654 4883 telefondan sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alici, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve ?cayma? hakki konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.brulorparcasi.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLESME TARIHI: Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan is bu iki nüsha sözleşme alici tarafından 13.07.2024 tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine mail gönderilecektir. 

MADDE 4- MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERI VE TESLİM ŞEKLİ: Mal/hizmet, alicinin teslimini talep etmis oldugu %musteri_adresi% adresinde %musteri_adi% adlı kişiye teslim edilecektir.

MADDE 5- TESLIMAT MASRAFLARI VE IFASI: Teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse,teslimat masrafı Satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 • Kargo teslim süreleri:
  1. Stoklu Bazı ürünler Merkez Stoktur. Her ürün Aynı Gün Kargo Yapılmayabilir. Teslim Süresi Bazı Ürünlerde 3 ila 5 gün arasında değişebilir.
  2. Tamamen Kargo şirketlerin Paket teslim alma ve teslim etme kuralları uygulanır. Gecikmeler ile ilgili durumlar sitemiz sorumluluğunda değildir. Eğer ürün stok var ise gün içersin de imkanlar dahilinde kargoya teslim edilir.
  3. Kargo Teslim Saati: En son 15:00 Kargo Şirketi Paket Teslim Kabulüne göre Her An değişebilir.
 • Uyarılar
  1. Ürün Resimleri Ürünün kendisini Tamamen temsil etmemektedir. Siparişlerinizi Ürün Açıklama, Ürün Adı ve Ürün koduna göre yapmanızı rica ederiz.
  2. Stok Sormanızda Yarar var. Genelde Stok bilgileri doğrudur. Teyd Almadan Satın Almayınız.
  3. Satın alınan ürünlerin doğruluğu, Ürünün makineye veya satın alınan cihaza uyumsuzluk, Arıza Tespiti sırasında hatalı teşhisten kaynaklı durumlar, Hatalı müdehaleden kaynaklı ürüne zarar verme, Şartname uyum kontrolü Alıcının Sorumluluğundadır. kullanılmış olmaması, arıza için denenmesi sorunun alınan parçadan çıkmamış olması, Bu Sebeple ürün iadesi, Keyfi Değişim, kesinlikle yoktur.
  4. Kargo Şirketi teslim süreleri bölgeye göre zamana göre değişkenlik gösterebilir. Teslim Süresi Taahüt etmiyoruz.
  5. Ürünü teslim alınmadığı zaman kargo ücreti müşteriden tahsil edilir.
  6. Kargo hasarlı ürünler için kargo nezninde hasarlı kargo tutanağı tutulmalıdır. Kargo Sigortası tarafından zararınız karşılanacaktır.
  7. Ürün fiyatları dövize endekslidir. türk lirası ile görülen fiyatlar her zaman değişkendir. Döviz arttıkça TL fiyatlar yükselir. döviz düştükçe TL fiyat inecektir. Ana Sayfadaki Euro döviz kurunu takip ederseniz sorun olmayacaktır. 


MADDE 6- ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Alici, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ezik, kirik, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan Mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusunun mal/hizmet bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alici kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde Satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri Alıcıya aittir.

MADDE 7- SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine (elektronik cihazlar hariç) ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alir. Hakli gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10(on) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 8- SÖZLESMEYE KONU MAL/HIZMETIN ÖZELLIKLERI: Mal/hizmetin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli www.brulorparcasi.com adli web sitesindeki mal/hizmet tanitim sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. 

Sözleşme konusu mal ya da hizmetin satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
%sepeturunleri%

MADDE 9- MAL/HIZMETIN PESIN FIYATI: Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 10- VADELI FIYAT: Mal/hizmeti vadeli satış yoktur. Nakittir.

MADDE 11- FAIZ: Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde % 30'dan fazla olamaz. Alici çalıştığı bankaya karşi 13.md. hükmünce sorumludur.

MADDE 12- PESINAT TUTARI: Mal/hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 13- ÖDEME PLANI: Alicinin, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, Alici ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alici arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alici, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

MADDE 14- CAYMA HAKKI: Alici, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya faks, e-posta veya 0532 373 9977- 0282 654 4883 ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. md. hükümleri çerçevesinde ve is bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.brulorparcasi.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olası şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslinin iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli Alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura asli gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli ALICI tarafından karşılanır. 

MADDE 15- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HIZMETLER: Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, elektronik ürünler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkinin kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

MADDE 16- TEMERRÜD HALI VE HUKUKI SONUÇLARI: Alici, kredi karti ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcıdan talep edebilir ve her koşulda Alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alici, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. 

MADDE 17- YETKILI MAHKEME: Is bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

SATICI: ENERSEL SERVİS ISITMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
ALICI: %musteri_adi%

Tarih : 13.07.2024

WhatsappWhatsapp
Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
×